قطعنامۀ هم یاران                                                              مهدی شهرتی
                                                                                                    
                                                                                                                                                                    

 فلسفۀ علمی یا ماتریالیسم                                                                  وقتی که علم موضع می گیرد !                                                                            دهریون 
    تماس  صفحۀ اول   مقاله های مهم   سایت فارسی و خارجی   بدون ترجمه       مانیفست کمونیسم

mehdi.shohrati@asrehamyaran.com

نوشته ها :
  درمورد این سایت 

هدف چیست؟ 

مسئله چیست ؟ 

چه باید کرد ؟

  
تفکر علمی یا تفکر منطقی

 فلسفه

علم 

 دیالکتیک

دیالکتیک چیست؟ از احسان طبری.

 متافیزیک

استثمار

تاریخ استثمار

  پول، مالکیت و مبادله

دمکراسی

 حکومت، دولت

  همبستگی، هم یاری،
همکاری،اتحاد


حکومت مدنی یا قانونی، یا عدالت اجتماعی

  طبقه بندی علمی جامعه  

شناخت و آگاهی

جامعۀ هم یاران
      یا          
کمونیسم


  بحران و رونق
 
 فتشیسم کالا

سازمان
 
 دزد  

حقوق طبیعی

  مرغ  یا  تخم مرغ

   چه حکومتی در ایران

   نبرد کیهانی اهریمن
و
اهورامزدا


 "یار دبستانی من"

 جنگ  و  صلح

  زمین و زمان از آن شما
نیست


زمان
  
پیش بسوی برابری

بدون پول!؟ چطور؟

 همۀ ما محکوم شدگان همین زمینیم

       آزادی       

در هر آفریده ای- آفریننده ای نهفته است

     بیداد

    رفقای حزب توده ایران   

  پرویز شهریاری

  عشق

   خانواده  

   ادب و بی ادب 

     نبرد با استثمار    

نامه های ارسال شده

نامه های دریافت شده

مقاله های ترجمه شده :

سرزمین موش ها

    توتال، برندۀ بزرگ در جنگ با لیبی.
    فرانسه چک بانکهای سویس را رد کرد.
آژانسهای تنبیه کننده.

     اژدهای جدید بازاریان در بانک    مرکزی اروپا مستقر می شوند.  
    گولدمن ساکسGoldman Sachs و یونان : بحثی خون آشام

 
  با ضرب و دستک و دنبک  بر علیه ایران در حرکتند.

     ساخت آمریکا

تولید کردن "حکومت های ناتوان"

 

 

     

      عدالت به سبک آمریکایی

 

 

        دستگیری شخصی بدون اعلام جرم و محاکمه در تمام تمدن های جهانی آدم ربایی به حساب می آید

          خودرایی سازمان اطلاعات آمریکا خشم آور است. رومان سِلِزنِف شهروند روسیه در مالدیو توسط مأموران آمریکایی گرفتار و به خاک آمریکا برده شد. شهروند خارجی را بدون محاکمه و پشتیبانی کنسولی به زندان انداختند. در این میان، در واشنگتن می گویند هیچگونه انحراف از رویه های حقوقی و قانونی پذیرفته شده در کشور، مشاهده نمی شود.

          دستگیری شخصی بدون اعلام جرم و محاکمه در تمام تمدن های جهانی آدم ربایی به حساب می آید. اما نه از نظر دادگاه آمریکا. جِن پساکی سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه آمریکا در باره وضعیتی که رومان سِلِزنِف با آن روبرو شده است گفت که هیچگونه آدم ربایی رخ نداده است.

          شهروند 30 ساله روسیه همراه همسر و فرزندش پس از استراحت در مالدیو به مسکو بر می گشت که در فرودگاه شهر « ماله» مأموران اطلاعاتی آمریکا او را گرفتند. مأموران آمریکا با دفع مقاومت شهروند روسیه و بی فعالیتی پلیس مالدیو، رومان را با هواپیمای خصوصی بدون هر گونه توضیح به جای نامعلومی بردند که بعد معلوم شد او را به پایگاه نظامی متعلق به آمریکا در جزیره « گوآم» منتقل کردند و او را به جنایت سایبری متهم کردند. در عین حال، این موضوع به دیپلمات های روسیه اطلاع داده نشد، حق تماس تلفنی و وکیل و مترجم از رومان سلب شده بود. و حالا شخصیتهای رسمی در واشنگتن اعلام می کنند که هیچگونه حقوقی نقض نشده است. این را می توان خودرایی کامل نامید.

          ویلن ایوانوف کارشناس سیاسی و مشاور آکادمی علوم روسیه د��� اینباره گفت:

          به عقیده من، آمریکا از یکسو با احساس ����نکه ����ی��و�� �������� ���������� و اقتصادی است و از سوی دیگر احساس و اطمینان به معافیت از مجازات به خود اجازه می دهد هر کاری می خواهد انجام بدهد. از اینرو ، آمریکا جرئت می کند بر علیه دیگر کشورها تحریم هایی برقرار کند. اما هیچگونه تحریم وزینی از طرف جامعه بین المللی در رابطه با آمریکا تا کنون وضع نشده است. احساس دور ماندن از مجازات و حس اینکه آمریکا گویی یگانه سوپر ابر قدرت جهان است باعث آن می شود تا چنین نوع اعمالی را توجیه کند. این کاری خشم آور است، نمی توان بشکل دیگری آن را نامید.

          ماجرایی که برای رومان سِلِزنِف اتفاق افتاده است - تنها موردی نیست که مأموران اطلاعاتی آمریکا بدون محاکمه و ثبوت گناه ، شهروندان خارجی را در خاک کشور سوم دستگیر می کنند و به آمریکا می برند. اکنون ویکتور بوت، تاجر و شهروند روسیه در زندان آمریکا قرار دارد. او در هتلی در بانکوک در سال 2008 میلادی دستگیر شد. بدون توافق رسمی مقامات تایلند ، او را به آمریکا بردند و به توطئه علیه آمریکایی ها متهم کردند، هر چند هیچگونه ثبوتی در اینباره ارائه نشد. او را به 27 سال حبس محکوم کردند. کنستانتین یاروشنکو خلبان روس نمونه دیگری از این نوع اعمال آمریکایی هاست. او را در هتلی در لیبریا گرفتار کردند. به آمریکا بردند و به قاچاق موادمخدر متهم کردند و 20 سال حبس برایش بریدند. ماجرای پرویز خاکی شهروند ایران نیز همینطور است. او را در فیلیپین گرفتار و در آمریکا به بهانه کمک به برنامه هسته ای ایران محکوم کردند.

          چه تعداد خارجی بدون محاکمه در زندان آمریکایی گوآنتانامو در جزیره کوبا گرفتارند؟ سرویس ویژه آمریکا شهروندان کشورهای مختلف را که مظنون به کمک به تروریسم هستند، عمدتا شهروندان افغانستان، پاکستان، کویت، عربستان سعودی را سالها در آنجا نگه می دارند. علاوه بر آن، در آمریکا بطور غیابی حکم مرگ برای هر کسی که بخواهند را صادر می کنند و در خاک دیگر کشورها آن را به اجرا می گذارند. در رابطه با اوسامه بن لادن همین اتفاق افتاد که مأموران آمریکایی در خانه بن لادن در پاکستان او را تیرباران کردند.

           وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که بازداشت رومان سِلِزنِف در مالدیو و انتقال اجباری او به جزیره گوآم آمریکا غیر قانونی است. اما چطور می توان کشوری را که خود را ایده آل دمکراتیک جهان می داند و به بی گناهی خود اطمینان کامل دارد به این امر قانع کرد؟ دیپلمات های روسیه قصد دارند از همکاران خود در آمریکا بخواهند موازین حقوق بین المللی و روندهای حقوقی را رعایت کنند که در جهان به تصویب رسیده و در رابطه با شهروندان آمریکایی به اجرا در می آید.
           

           http://persian.ruvr.ru/2014_07_09/274449065/

 

 

 زنده باد آزادی    زنده باد برابری    زنده باد همبستگی و هم یاری

  برای باز کردن قطعنامۀ هم یاران بصورت پ. د. ف. اینجا کلیک کنید.

PDF,1

این کتاب به زبان فراسه با این نام  (Le défi est lancé!Manifeste du Communisme) و به وسیلۀ (Edition Baudelaire) و نوشتۀ (Mehdi Shohrati) چاپ و منتشر شده است. این کتاب را می توان مجانی از آدرس زیر بصورت پ. د. ف. بدست آورد. 

   PDF,2